نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: خودم، موفقیت ها و انتخاب هایم را قبول ندارم و كمال گرا هستم

1613
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    47234
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

خودم، موفقیت ها و انتخاب هایم را قبول ندارم و كمال گرا هستم

سلام وقتتون بخیر خانمی ۲۹ ساله و متاهل هستم اصلا خودم و موفقیت ها و انتخاب هام رو قبول ندارم همیشه فكر میكنم دیگران از من بهتر ، بالاتر و موفق تر هستند از انتخاب هام سریع پشیمون میشم و قدرت انتخاب ندارم همیشه فكر میكنم دیگران از من زیباتر و با سلیقه تر هستند ...مثلا با اینكه روی جشن عروسیم خیلی حساس بودم و بهترین ها رو انتخاب كردم الان اصلا دلم نمیخواد فیلم عروسی رو ببینم چون فكر میكنم خودم زشت شده بودم و لباسمم بد بود منظورم اینه حتی وقتی بهترین ها رو انتخاب میكنم بازهم راضی نیستم و ناراحتم ...واقعا خسته شدم همیشه میگم بهتر از این هم میشد باشه ! وقتی دیگران رو میبینم كه چقد با داشته هاشون شاد هستند ولی من نیستم اگه مثلا یه عكس بخوام بزارم صدبار نگاه میكنم به خودم به لباسم به زمینه عكس و كلی ایراد میگیرم از خودم بعد هم نمیزارم ...متاسفانه فقط هم در مورد خودمه این موضوع ، ظاهر خودم سلیقه خودم ،خونه و وسیله های خودم كه انتخابشون كردم با اینكه تازه ازدواج كردم الان دوست دارم تمام وسیله هام رو عوض كنم چون فكر میكنم انتخابام خوب نبوده دوست دارم به روز عروسیم برگردم همه چیز رو تغییر بدم همش خودم رو شماتت میكنم ولی با دیگران همیشه مهربونم ولی با خودم نه

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : خودم، موفقیت ها و انتخاب هایم را قبول ندارم و كمال گرا هستم

سلام به شما ماهور جان
    ببین عزیزم زملانی که شما یک شرایط آرمانی را مد نظر داشته باشد خب این باعث می شود که هرگز به آن نرسید و قسمت های مثبت خودتان را نبینید چون خودتان و شرایط مختلف را با شرایطی مقایسه می کنید که دست یافتنی نیست و حتی اگر شرایط جدید هم ایجاد شود بازهم همیشه شرایط بالاتری وجود دارد .
    این شرایط می تواند بخاطر شرایط روحی شما و نشعت گرفته شده از شناخت ناقص شما نسبت به خودتان می باشد پس بهتر است که برای بررسی افکار و احساساتی که دارید حتما به صورت حضوری به روانشناس مراجعه کنیدو
    دقت داشته باشید که هیچ انسانی کاملی وجود ندارد و اگر بخواهیم زیاد در کمال گرایی فرو برویم تنها فرصت های معمول زندگی را از دست می دهیم در کنار اینکه امکان کسب تجربه و بهبود شرایط را نیز از خودمان می گریم
    این کمال گرایی می تواند به شکل های مختلف تجربه شود پس بهتر است به کمک روان درمانگر این مسیر طی شود.

3. کاربران زیر از ravanshenas-therapy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    47234
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ravanshenas-therapy نمایش پست ها
    سلام به شما ماهور جان
    ببین عزیزم زملانی که شما یک شرایط آرمانی را مد نظر داشته باشد خب این باعث می شود که هرگز به آن نرسید و قسمت های مثبت خودتان را نبینید چون خودتان و شرایط مختلف را با شرایطی مقایسه می کنید که دست یافتنی نیست و حتی اگر شرایط جدید هم ایجاد شود بازهم همیشه شرایط بالاتری وجود دارد .
    این شرایط می تواند بخاطر شرایط روحی شما و نشعت گرفته شده از شناخت ناقص شما نسبت به خودتان می باشد پس بهتر است که برای بررسی افکار و احساساتی که دارید حتما به صورت حضوری به روانشناس مراجعه کنیدو
    دقت داشته باشید که هیچ انسانی کاملی وجود ندارد و اگر بخواهیم زیاد در کمال گرایی فرو برویم تنها فرصت های معمول زندگی را از دست می دهیم در کنار اینکه امکان کسب تجربه و بهبود شرایط را نیز از خودمان می گریم
    این کمال گرایی می تواند به شکل های مختلف تجربه شود پس بهتر است به کمک روان درمانگر این مسیر طی شود.
    خیلی ممنون از راهنماییتون

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,487 بار در 1,290 پست
    میزان امتیاز
    12

دوست عزیز یه مطلبی هست اینکه الان شما ازدواج کردید و هر رفتاری و احساسی رو که نشون بدین ناخودگاه روی شریک زندگیتونم تاثیر میزاره ... اگر شما مرتب از خودتون ایراد بگیرید ، وسواس نشون بدین، روی انتخاباتون هی تردید کنید به خصوص روی مسائل بی اهمیت گذشته که اصلا روی زندگی حالتون تاثیری نداره،..در این حالت به مرحله ای میرسید که اعتماد همسرتون به شما کم میشه و ممکنه دیگه دراینده با شما مشورت نکنه، حتی یه روزی میرسه که میبینی همسرتون داره به شما ایراد میگیره و دیگه جمع کردن این مسله کار راحتی نیست. الان مهمترین و اصلی ترین مسله، مسله حفظ زندگی مشترک و عشق همیشگی از طریق ایجاد فضای شاد و ارامش بخشه...

ببینید ما با انتخاب های زیادی روبه رو هستیم وقتی تو یه برهه ی زمانی یه انتخابی رو انجام میدیم، اگر انتخاب اشتباهی باشه باید به راحتی بپذیریم و رشد کنیم تا در اینده تصمیم های بهتری بگیریم اما سرزنش کردن باعث تخریب شخصیتی میشه و از بین رفتن اعتماد به نفسو در پی داره که به دنبالش اطرافیانتون ازتون منزجر و متنفر میشن...
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)